*Svítání Chomutovska* - stránky, které vám mohou pomoci...
*www.svitani.unas.cz *svitani.unas@centrum.cz *724.570.432

*SVÍTÁNÍ CHOMUTOVSKA* - stránky, které vám mohou pomoci ...


Podrobné informace k akcím

IX.-Smysl života,víra,poslání

Přednáší:Radim Žáček
Datum:04.01.2006
Čas:18:00 - 19:30
Místo:3.ZŠ "Na Příkopech
Vstupné:Kč 30,-
Typ akce:Přednáška z kurzu:
12 oblastí lidských zkušeností
12 oblastí (obrázek) Původní přednáška, která byla pro nemoc přesunuta z prosince na tento termín

V předchozí, 8 oblasti životních zkušeností jsme se naučili, že k životu patří také smutné, bolestné, krizové okamžiky, ve kterých je nám často nemilosrdně bráno to, oč se bojíme a co je nám cenné. Utrpení, které prožíváme, nám nasazuje černé brýle skrze něž hledíme na svou budoucnost. Klademe si otázku "Proč? Proč zrovna já?". Často také "Jaký to má smysl?" a "K čemu mi to bylo dobré?" Podvědomě tak hledáme víru, že třeba to, co se nám událo, nám mělo něco ukázat a události, které se nám dějí, že nejsou náhodné. Chceme věřit, že když pochopíme význam toho, co se nám bolestného přihodilo, že už toto příště nenastane.

Najednou se nám otevírá otázka celého smyslu lidského bytí zde na Zemi. Začínáme hledat něco, v co můžeme věřit a na co se můžeme ve chvílích utrpení spolehnout. Hledáme určitou vyšší moc, která stojí za tím, že věci nejsou náhodné. Začneme vyhledávat filozofické názory a duchovní učení. Objevujeme náboženství, církve, sekty, spolky a další organizace v jejímž středu často stojí ztělesněný nebo představovaný idol, který je onou vyšší mocí. Ideál ,mistr, učitel, Bůh, ke kterému se můžeme obracet se svou vírou. Stáváme se hledajícími na cestě svého života. Hledáme smysl našeho života a naše platné místo v něm.

Způsob, jakým na tyto výše uvedené věci nahlížíme je možné nalézt skrze postavení planet v 9 oblasti lidských zkušeností spolu se znamením, které je na hrotu této oblasti. To, co v něm nalezneme, tedy náš vlastní pohled na život a naše poslání, začneme vědomě projevovat v následující 10 oblasti lidských zkušeností.

Pořádané akce
  • »Přehled akcí
  • »Akce
  • »Kurzy
  • »Semináře
  • »Setkání